Eekterpad

Eekterpad

Ontdek het mooie agrarisch cultuurlandschap met een eeuwenoud landgoed rondom plattelandsdorp Oosterwolde, gelegen op een oeroude dekzandrug. Wandelend over hoge zandgronden, langs een voormalige zeepolder en laag gelegen broekland met fraaie uitzichten. Klompen aan, rugzak op en gaan!

Grafkelder
Jan Slagboom
Grutto
Shutterstock
Het dorp Oosterwolde
Beeld: Saskia Glas

De route door het kampenlandschap rondom Oosterwolde voert over een oude, ooit met eiken beplante dekzandrug en langs een voormalige zeepolder. landgoed Morren dateert van rond het jaar 1500. Langs fraaie houtwallen loop je naar een eikenbosje dat een oude grafkelder herbergt. Verderop wandel je op de overgang van Veluws zand naar de klei van de voormalige Zuiderzee. Voor je ligt polder Oosterwolde, zo ver het oog reikt. Op de akkers en weilanden broeden in het voorjaar weidevogels als grutto en tureluur. Met een slinger om het gebied het Eekt passeer je een oud kerkenpad dat ooit kerkgangers naar Oldebroek leidde.

Horeca onderweg

  • Rustpunt TuINNWinterdijk 12a, Oosterwolde
  • Eetcafé Het ProathuusSint Nicolaasplein 15, Oosterwolde

Verkooppunten brochure

Reacties

Gemiddelde 4.2 op basis van 102 reacties
Ronald Rentenaar
17 juni 2025 om 11:18
et Eekterpad is een prachtig Klompenpad dat begint in het dorp Oosterwolde, gelegen in de provincie Gelderland. Deze wandelroute van ongeveer 9 kilometer voert je door het karakteristieke buitengebied van de Veluwe. Je loopt over historische kerkepaden, langs houtwallen, weilanden, akkers en door kleine bospercelen. Een van de hoogtepunten van de route is Landgoed Morren, een sfeervol en eeuwenoud landgoed met statige lanen, monumentale bomen en een rijke geschiedenis. Tijdens de wandeling kun je volop genieten van de floristische rijkdom, zoals bloeiende bermen, oude knotwilgen en houtwallen vol varens, mossen en inheemse planten. Ook de fauna maakt het pad bijzonder: met wat geluk zie je reeën, hazen, roofvogels zoals de buizerd, en in de schemering misschien zelfs een uil. In de sloten en poelen leven kikkers, libellen en andere waterdieren, wat zorgt voor extra leven in het landschap. Het Eekterpad is bij uitstek geschikt voor wie wil onthaasten, de natuur wil beleven én iets van de rijke cultuurhistorie wil meekrijgen. Mocht je een video impressie willen zien voordat je dit pad zelf gaat lopen kijk dan op mijn YouTube kanaal https//www.youtube.com/ronaldrentenaar

Rita Adema
4 mei 2025 om 09:28
Gelopen op 3 mei..We hebben genoten Het gehele dorp Oosterwolde versierd in kader van de 80 jarige bevrijding.. We hebben genoten van dit mooie klompenpad.. Rustig en uitsluitend wandelpaden

Guuz
8 februari 2025 om 19:52
Leuke route,smalle paadjes door buiten gebied. Ook langs en door Oosterwolde , afwisselend dus. (Geen lange stukken door een modderig weiland.) Gemeten wandel kilometers 8.25

Adri Hulshoff
2 februari 2025 om 20:39
Niet een heel geweldig pad. Al tientallen klompenpaden gelopen, deze komt ergens in de onderste regionen. Veel (semi)verhard, landschappelijk niet heel fraai, wel veel wijdse vergezichten, maar wel allemaal met boeren (industriële) bedrijven, hoogspanningsmasten en -leidingen en windmolens in beeld. Het was heerlijk weer, dus op zich hebben we heerlijk gewandeld, maar deze gaan we niet nog eens doen...

Kitty
27 januari 2025 om 13:09
Wij hebben deze route 26 januari gelopen. Wij vinden het een mooi pad ,en hebben genoten ,wel jammer dat je soms nieuwbouw huizen zag ,maar dan kijk ik de andere kant op ???? Op de site staat dat de route 8 km is maar op het informatiebord staat 9 km.

Klik hier om de reacties op dit pad te blijven volgen.
Route informatie
Lengte
8 km
Startpunt
Parkeerplaats MFC Hart van Oosterwolde, Sint Nicolaasplein 15 in Oosterwoolde.
Openbaar vervoer
Bushalte Schiksweg in Oosterwolde
Honden
Honden zijn verboden op particuliere delen van het Klompenpad om verstoring van vee en wild te voorkomen. Dit is aangegeven op de openstellingsborden aan het begin van het particuliere terrein.
Bijzonderheden
Nieuwe locatie startpaneel
Vanaf december 2023 is het startpaneel verplaatst van de Pniëlkerk in Oosterwolde naar de parkeerplaats Sint Nicolaasplein bij MFC Hart van Oosterwolde in Oosterwolde.

Vragen of meer informatie

Wil je meer informatie over de Klompenpaden of heb je een opmerking over een van de routes, vul dan het contactformulier in.