Eekterpad

Eekterpad

Ontdek het mooie agrarisch cultuurlandschap met een eeuwenoud landgoed rondom plattelandsdorp Oosterwolde, gelegen op een oeroude dekzandrug. Wandelend over hoge zandgronden, langs een voormalige zeepolder en laag gelegen broekland met fraaie uitzichten. Klompen aan, rugzak op en gaan!

Grafkelder
Jan Slagboom
Grutto
Shutterstock
Het dorp Oosterwolde
Beeld: Saskia Glas

De route door het kampenlandschap rondom Oosterwolde voert over een oude, ooit met eiken beplante dekzandrug en langs een voormalige zeepolder. landgoed Morren dateert van rond het jaar 1500. Langs fraaie houtwallen loop je naar een eikenbosje dat een oude grafkelder herbergt. Verderop wandel je op de overgang van Veluws zand naar de klei van de voormalige Zuiderzee. Voor je ligt polder Oosterwolde, zo ver het oog reikt. Op de akkers en weilanden broeden in het voorjaar weidevogels als grutto en tureluur. Met een slinger om het gebied het Eekt passeer je een oud kerkenpad dat ooit kerkgangers naar Oldebroek leidde.

Horeca onderweg

Verkooppunten brochure

Reacties

Gemiddelde 4.2 op basis van 118 sterbeoordelingen
Roeland Oudejans-Albers
7 februari 2026 om 19:16
Een erg mooi pad. We hadden hem vreemd genoeg nog nooit gelopen. Op de kaart op de website en app is er inderdaad nog een alternatieve route zichtbaar. Echter is de hoofdroute (inderdaad) gewoon begaanbaar. Mooie laantjes, mooi gebied, en een heerlijk zonnetje op deze winterdag.

Ineke Jansonius
5 december 2025 om 20:54
Met veel plezier dit pad gelopen ondanks het wat sombere weer. Daardoor weinig vogels gezien. Ik heb geaarzeld bij de alternatieve routes in de app. Polder Oosterwolde zag er zo veel aantrekkelijker uit en in het veld was geen afsluiting te zien. Ik heb de gok gewaagd en lees nu in de reacties dat ik geluk heb gehad dat de vernieuwing van fietspaden klaar was. De route is weer te lopen zoals hij uitgezet is.

Arie en Henny
16 november 2025 om 14:14
We hebben weer genoten van dit prachtige klompenpad ondanks dat de route korter was ivm wegwerkzaamheden. We komen terug als de werkzaamheden klaar zijn. Dank vrijwilligers en grondeigenaren.

Klik hier om de reacties op dit pad te blijven volgen.
Route informatie
Lengte
8 km
Startpunt
Parkeerplaats MFC Hart van Oosterwolde, Sint Nicolaasplein 15 in Oosterwolde.
Openbaar vervoer
Bushalte Schiksweg in Oosterwolde
Honden
Honden zijn verboden op particuliere delen van het Klompenpad om verstoring van vee en wild te voorkomen. Dit is aangegeven op de openstellingsborden aan het begin van het particuliere terrein.
Bijzonderheden
Nieuwe locatie startpaneel
Vanaf december 2023 is het startpaneel verplaatst van de Pniëlkerk in Oosterwolde naar de parkeerplaats Sint Nicolaasplein bij MFC Hart van Oosterwolde in Oosterwolde.

Vragen of meer informatie

Wil je meer informatie over de Klompenpaden of heb je een opmerking over een van de routes, vul dan het contactformulier in.