Eper Enkenpad

Eper Enkenpad

Ontdek het agrarisch cultuurlandschap en de natuur rondom de buurtschappen Zuuk en Dijkhuizen in de gemeente Epe. Wandelen over onverharde paden langs weilanden, landbouwgronden en boerenerven op de hoge enken en door de lagere beekdalen.
Klompen aan, rugzak op en gaan!

Enken
Beeld: Rien van de Stege
Pottenbakker Chris Lanooy
Beeld: onbekend
Zuukermolen en VMI
Beeld: Rien van de Stege

Vanaf het startpunt bij Veluws Museum Hagedoorns Plaatse loopt het Klompenpad over hoge enken en door lagere beekdalen, waarbij het de buurtschappen Zuuk en Dijkhuizen bij Epe verbindt. De route doorkruist een landschap dat deels is veranderd, maar ook nog oude elementen bevat. Zo ontstonden de enken door eeuwenlange bemesting, typerend voor het kampenlandschap. Het Dijkhuizer beekdal is nu een verstild natuurgebied waar buizerds, groene spechten en zomertortels te horen zijn. In het beekdal bij Zuuk stroomt de Klaarbeek, met twee historische watermolens die herinneren aan vroegere tijden. Langs deze molens loop je terug naar het beginpunt bij het museum.

Horeca onderweg

Verkooppunten brochure

Reacties

Gemiddelde 3.8 op basis van 165 sterbeoordelingen
Ruud
8 oktober 2025 om 15:08
Wij hebben vandaag het Eper Enkenpad gelopen. Dat was de 14 km. Heel erg mooi de meeste stukken en afwisselend. Langs de A50 was het enige minpunt. Maar dat kan blijkbaar niet anders. Je merkt al dat de herfst eraan komt. Mooie herfstkleuren en veel paddenstoelen.

Thea B
1 oktober 2025 om 16:51
Afgelopen zondag Eper Enkpad gelopen in mooi rustig zonnig weer Vond het een mooie route vooral het stuk Dijkhuizen vond ik erg mooi, kende ik ook nog niet. Route vond ik goed aangegeven voldoende bordjes. Ondanks het feit dat je af en toe langs/bij drukke wegen loopt vond ik het niet storend. Mooie wandeling!

G. Daniels
24 september 2025 om 18:38
Super mooi klompenpad. Veel afwisseling, langs mooie boerderijen en even stoppen bij de Vrolijke boer is een aanrader. En complimenten aan de vrijwilligers want de bewegwijzering wat perfect en de paden zijn goed onderhouden. Wij hebben genoten.

Klik hier om de reacties op dit pad te blijven volgen.
Route informatie
Lengte
11, 12, 14 km
Startpunt
Veluws Museum Hagedoorns Plaatse, Ledderweg 11, Epe
Opstappunt
VVV Epe, Pastoor Somstraat 6, Epe
Openbaar vervoer
Bushalte Centrum in Epe of Bushalte Klaarbeek in Epe
Honden
Honden zijn verboden op particuliere delen van het Klompenpad om verstoring van vee en wild te voorkomen. Dit is aangegeven op de openstellingsborden aan het begin van het particuliere terrein.
Bijzonderheden
Terug naar het startpunt
Wanneer vanaf het startpunt de route rond gelopen is volg dan op de kruising van de Brakerweg en de Leenhofweg in plaats van de normale routebordjes met het Klompenpadlogo erop het blauwe bordje met "P" en een pijltje. Deze voert de wandelaar terug naar het startpunt bij het Veluws museum en de parkeerplaats.
Waakse honden
Aan de Korte Spiekerweg (In de noordwestelijke hoek tussen de N309 & A50) is een huis met waakse honden. Wees hier alert op of loop de route via de Zuukerenkweg - Hogeweg om weer op de Horsterweg te komen.

Vragen of meer informatie

Wil je meer informatie over de Klompenpaden of heb je een opmerking over een van de routes, vul dan het contactformulier in.