Ontdek het agrarisch cultuurlandschap en de natuur rondom de buurtschappen Zuuk en Dijkhuizen in de gemeente Epe. Wandelen over onverharde paden langs weilanden, landbouwgronden en boerenerven op de hoge enken en door de lagere beekdalen.
Klompen aan, rugzak op en gaan!
Vanaf het startpunt bij Veluws Museum Hagedoorns Plaatse loopt het Klompenpad over hoge enken en door lagere beekdalen, waarbij het de buurtschappen Zuuk en Dijkhuizen bij Epe verbindt. De route doorkruist een landschap dat deels is veranderd, maar ook nog oude elementen bevat. Zo ontstonden de enken door eeuwenlange bemesting, typerend voor het kampenlandschap. Het Dijkhuizer beekdal is nu een verstild natuurgebied waar buizerds, groene spechten en zomertortels te horen zijn. In het beekdal bij Zuuk stroomt de Klaarbeek, met twee historische watermolens die herinneren aan vroegere tijden. Langs deze molens loop je terug naar het beginpunt bij het museum.
Rick Vlaming
15 juni 2025 om 15:09
Mooie route maar toch wat onduidelijkheden bij de bewegwijzering. We liepen tegen de klok in en toen we via de Chris Lanooyweg naar de Dophoeveweg liepen gaf het bordje aan dat je naar links of naar rechts kon. En wat dan?
Helaas had ik een probleem met het starten van de wandeling in de app. Die gaf aan dat mijn locatievoorzieningen niet aan stonden terwijl die voor de klompenpad app op “bij gebruik app” stond. Ook aanpassing naar “altijd” mocht niet baten (iphone 15, ios 18).
Dezelfde onduidelijke bewegwijzering waar je ofwel links ofwel rechts kom daarna nog een paar keer gezien. Doordat ik met komoot de route aan het opnemen was kon ik toch afleiden welke kant we op zouden moeten
Team Beheer Klompenpaden
13 juni 2025 om 13:01
Beste Roeland,
Dank voor uw berichtje over de staat van de bewegwijzering bij het Klompenpad. Ik meld dit aan de coördinator van de lokale vrijwilligersgroep. Zij lopen maandelijks de route na en controleren daarbij o.a. de bewegwijzering en toegankelijkheid. Met een berichtje zoals dit kunnen we gezamenlijk zorgen voor Klompenpaden als kwalitatief hoogwaardige wandelroutes. Komende maand begint de vrijwilligersgroep met de nalooprondes, zij zullen dan uw punt meenemen voor evaluatie. Nogmaals bedankt voor uw melding.
Vriendelijke groet,
Team Beheer Klompenpaden
Roeland Oudejans-Albers
12 juni 2025 om 19:25
Gister deze route gelopen. De lange versie gelopen. Aan het einde was er m.i. vooral een onduidelijkheidje. Ik liep richting de tunnel, maar zag niet echt een schildje/sticker. Ik dacht dan is het een kwestie van er over heen lopen, de bocht mee naar rechts en dan kom je wel bij de tunnel uit. Maar wat bleek, net voordat je de tunnen bovenlangs oversteekt moet je naar rechts. Het schildje is wellicht wat ver van het pad af. Maar wellicht heb ik niet breed genoeg gescand. Lekker veel (jonge) dieren gezien. Altijd het mooie van de lente. Ik ga hem zeker nog een keer lopen.
Vandaag dit nieuwe pad gelopen. Soms stonden de bordjes niet echt duidelijk maar met de app kwamen we er wel uit. Koffie gedronken bij de koperen ezel. Moet je wel van kinderen houden haha. Het pad vond ik afwisselend sommige stukjes wat saai maar altijd wel wat te zien. Geen pad voor in mijn top 10 maar ook niet de slechtste. Al met al heerlijk gewandeld. Teller stond bij ons op 16 km einde van de rit.
Pieter en Gerdien Steenbergen
1 juni 2025 om 14:54
Hartelijk dank voor een mooi klompenpad bij Epe,dichtbij onze woonomgeving. Verrassend de boerenweggetjes die je vanaf de gewone weg vaak niet ziet. Natuurlijk is het jammer dat de A50 in de buurt is en dat het pad er zelfs een stuk vlak langs loopt, maar de rest maakt alles goed. Soms schrokken we van blaffende honden, maar er kwam er geen een achter ons aan gelukkig. Langs één smal pad langs een weiland groeide het gras erg hoog, dat zal waarschijnlijk plat gelopen moeten worden of geknipt.
Houd er rekening mee dat Veluws museum Hagedoorns Plaatse op zondag dicht is (dus geen koffie), behalve in juli en augustus.
D. Holtkamp
1 juni 2025 om 11:44
Prima, afwisselend klompenpad. Èèn klein stukje direct langs de A50, verder een prima rustige route. Omdat we de buurt goed kennen weinig echte verrassingen maar een aantal paden ontdekt waar wij nog nooit gelopen hadden. Bedankt vrijwilligers voor weer een leuk, goed Klompenpad.
Peter (hardloper)
1 juni 2025 om 08:48
Een leuk pad, maar niet bijzonder. Dat is mijn conclusie nadat ik er nu 90 heb gelopen. Er zitten een paar leuke stukjes tussen, maar er zijn naar mijn mening te veel verharde stukken bij. En zoals hiervoor ook gemeld: het verkeerslawaai doet wat afbreuk aan het "klompenpad gevoel". Route verkorter is een mooi onverhard pad dwars door het weiland gebied, route verlenger is leuk als je van mooie (land)huizen houdt. Daar heb ik op zich wel van genoten, al die verborgen "pareltjes", wat boffen die eigenaren !
Ook een woord van dank aan de vrijwilligers en de landeigenaren die stukjes beschikbaar stellen voor ons wandelaars.
Jan Jouke en Fleur
31 mei 2025 om 11:15
Vandaag 31 mei samen dit klompenpad mogen lopen, door de gemengde reacties op dit pad, gingen we ook starten met deze wandeling. We zijn er net zo gemengd weer uitgekomen .
We zijn het zeker niet eens met de meest negatieve reacties die hier geplaatst zijn.
Het is gewoon een gemiddeld leuk klompenpad vinden wij.
Ons advies is om hem tegen de klok in te lopen dan heb je volgens ons het mooiste voor het laatste stuk.
Veel verhard, asfalt, drukke wegen. Afgewisseld met mooie natuur en rustige paden, de verlenger is een mooie aanvulling
Alle vrijwilligers en landeigenaren bedankt voor dit mooie nieuwe klompenpad
Ronald Rentenaar
30 mei 2025 om 14:43
Op 29-05-2025 heb ik dit nieuwe klompenpad gelopen. Naar aanleiding van eerdere reacties ging ik bevooroordeeld op stap. Hoe anders heb ik dit pad ervaren... Het is voor mij één van de mooiere Veluwse klompenpaden. Ik geef het pad een dikke 4 sterren. Als je een video indruk wilt krijgen voordat je op pad gaat, kijk dan op youtube en zoek naar @ronaldrentenaar. Voor iniatiefnemers en vrijwilligers: jullie hebben een FANTASTISCH nieuw klompenpad gerealiseerd!
Henk Jansen
30 mei 2025 om 08:00
Fijne aanwinst dit pad. Toch weer aangenaam verrast dat er toch weer een leuk pad mogelijk is met ook nog eens vrij veel onverhard. Verlenger is een leuk bonusje.
Dat de A50 hier vlak langs loopt is natuurlijk zo, maar betekent ook dat het pad snel bereikbaar is en elke keer dat ik over de A50 zal rijden, komt er vast weer een goede herinnering boven. Mocht je dat toch vervelend lekker thuisblijven. Maar dan mis je bv ook de reeen die ik vlakbij de A50 zag.
Dank voor weer een leuke ochtend!
Wel een aardig pad,maar toch een paar kantekeningen:jammer dat de hoofdroute niet over de dijkhuizerenk gaat,dat is een heel mooi pad dwars over de enk en zou de naam van dit klompenpad eer aan doen,en de route verlenger voegt eigenlijk qua klompenpad-gevoel niets toe,maar toch knap hoe de route ondanks de N309 en andere vrij drukke wegen is uitgezet.
Rik en Jan ,Heerde.
25 mei 2025 om 18:33
Jan ,
Vanmiddag de 12 km gelopen en men kan gerust trots zijn op dit pad .Rustige paden die ik niet kende en medewerking van diverse boeren .Hier en daar nog wat paaltjes plaatsen maar dat komt allemaal. Dat je lawaai hoort komt door deze omgeving .Ik heb er veel gelopen maar deze hoort zeker bij de mooiere paden .Werkgroep Eper Enkenpad jullie kunnen heel erg trots zijn op dit pad .Wij als wandelaars hebben er al meer dan 50 gelopen dus we weten waar we over praten ,daarom 4 sterren,succes.
Steven
25 mei 2025 om 00:41
Voor de aangekondigde regen, en voor de officiële opening vertrok ik voor een afwisselend rondje van 12 km. De routeverlenger leek mij niet zoveel toe te voegen en deze sloeg ik over. Even twijfelde ik of ik niet zelfs de verkorte route moest nemen... het zag er uit als een mooi onverhard pad.... Uiteindelijk liep ik de gewone 12 km om een zo goed mogelijk beeld te geven van de route. Sommige stukken langs akkers moeten nog goed 'belopen' worden zodat er een echt pad ontstaat. Er zijn onderweg weinig bankjes, ik vond er eentje achter een hek. De route is zelden echt stil, je hoort altijd wel het geluid van auto's (A50 kun je niet missen)..
Hebben we er (alweer) een topper onder de klompenpaden bij? Oordeel zelf.
https://youtu.be/IA-wshvnXKk