Halostapad

Halostapad

De route voert langs mooie en historische bezienswaardigheden van de polder rondom Aalst. U loopt langs akkers, weiden, wetering, door de uiterwaarden en natuurlijk komt u ook door het dorp Aalst. Klompen aan, rugzak op en gaan!

Rabatten
Vlinders in de uiterwaard
Het gemaal H.C. de Jongh

Of je langs de voormalige Zuiderzeekust loopt, zo oogt de hoge oever van het Esmeer in het eerste deel van dit pad om Aalst. Je bent dan al een wijngaard gepasseerd en hebt een slingertje gemaakt door de Zaaiwaard. Na het ooibos opent zich de brede plas, ontstaan door zandwinning. Verderop bestaat de uiterwaard uit kruidenrijk grasland dat wordt begraasd. Het icarusblauwtje voedt zich hier met nectar. Voorbij rabatten en het gemaal loop je binnendijks langs een aantal zogenoemde tichelgaten. Ten slotte voert het pad door het grassige kommenlandschap richting de Drielse wetering en door het dorp Aalst terug naar de Veerdam.

Horeca onderweg

  • Bakkerij van HorssenE.P. van Ooijenstraat 1, Aalst
  • Cafetaria HalostaE.P. van Ooijenstraat 7, Aalst
  • Café Het Oude VeerhuisMaasdijk 85, Aalst
  • Bistro d'n DuukZaaiwaard 3, Aalst
  • Jarno's BoerderijkraamEendenkade 3, Aalst

Verkooppunten brochure

Reacties

Gemiddelde 4.1 op basis van 44 reacties
Femke Wolthaus (beheerteam klompenpaden)
5 juni 2025 om 11:20
Beste Durk, Dank voor uw bericht. Voor alle Klompenpaden (en zo staat dat ook vermeld op de website) is het aan te raden om naast de bewegwijzering in het veld (paaltjes met plaatjes of stickers) ook gebruik te maken van de gratis app voor de smartphone, of de folder met kaartje plus achtergrondinformatie (à € 2,- verkooppunten op www.klompenpaden.nl), of van het eenvoudig uit te printen kaartje op deze zelfde website (gratis). Nav uw bericht hebben de vrijwilligers de hekken bij het gemaal gecontroleerd en deze gaan open. Het ijzeren pinnetje moet eruit getrokken worden, dan kan het hek open en dicht. Vervelend dat het niet gelukt is. Groet, Femke Wolthaus Beheerteam Klompenpaden

Durk
2 juni 2025 om 13:51
Vandaag (02-06) deze route gelopen, begin viel behoorlijk tegen. Wij vonden de route slecht aangegeven. Dus heel vaak de app gebruikt, wat eigenlijk niet de bedoeling is. In de buurt van het gemaal waren twee hekken, die je volgens geplaatste bordjes kon open maken. Niet dus, op beide was een slot geplaatst en ze waren te hoog om er over heen te klimmen. Het wiebelige overstapje is doodeng en zeker niet geschikt voor de wat oudere lopers.

Arie
4 april 2025 om 18:52
2 april jl dit pad met de klok mee gelopen. Een leuke afwisselende wandeling. Alles komt nu in bloei. Het zonnetje maakte het compleet. Een wiebelig overstapje met bijbehorend wiebelende paal maakte het tot een echt klompenpad :) Leuk stukje door de uiterwaarden, veel watervogels onderweg. Een paar verbindingsstukken asfalt. Een lekkere wandeling. Een foto-impressie op mijn website: www.arievanhensbergen.nl

Klik hier om de reacties op dit pad te blijven volgen.
Route informatie
Lengte
9 km
Startpunt
Café het Oude Veerhuis, Maasdijk 85 in Aalst
Openbaar vervoer
Bushalte Maasdijk in Aalst
Honden
Honden zijn verboden op particuliere delen van het Klompenpad om verstoring van vee en wild te voorkomen.

Vragen of meer informatie

Wil je meer informatie over de Klompenpaden of heb je een opmerking over een van de routes, vul dan het contactformulier in.