Holthuyserpad

Holthuyserpad

Ontdek de prachtige natuur van het Waterrijk, het Zeegbos en landgoed Holthuysen, gelegen tussen Arnhem-Zuid en het aangrenzende Huissen. Klompen
aan, rugzak op en gaan!

Huissensedijk
Beeld: Chino Derksen
Moerasgebied De Korenmaat
Beeld: Renée de Ruiter
Arneco duurzame woongemeenschap
Beeld: Historische Kring Elden

Het pad komt door oeverwallen- en kommenlandschappen en loopt vanaf het startpunt bij Stadsboerderij de Korenmaat langs een van de oudste slapende rivierdijken van Nederland richting landgoed Groot Holthuysen. Kenmerkend zijn hier de kolken en wielen als gevolg van dijkdoorbraken in het verleden. Via het Zeegbos loop je naar Waterrijk Oost, met zijn vele soorten riet- en watervogels, waaronder de roerdomp. Het pad loopt verder door de wijk Rijkerswoerd, vernoemd naar een al eeuwenlang bewoond hoger gelegen stuk land, gevormd door rivierzand dat is opgestoven tot een zogenaamd 'rivierduin'. Via het Carl von Ossietzkyplantsoen met bijzondere boomsoorten en het Perenlaantje met oude hoogstamfruitbomen kom je weer bij het startpunt.

Horeca onderweg

Verkooppunten brochure

Reacties

Gemiddelde 3.5 op basis van 103 sterbeoordelingen
Peter en Marian
15 november 2025 om 20:56
Vandaag dit pad gelopen,het weer viel mee,gelukkig droog.We zijn bij de Korenmaat gestart,goede parkeerplaatsen, en linksom gegaan.Dus eerste stuk door Rijkerswoerd,daarna werd de route alleen maar leuker ,er zijn idd.verharde paden,maar ook genoeg onverharde leuke stukken! Het had de laatste dagen wat geregend en sommige stukken waren best modderig en glibberig,maar nog wel te doen.Alleen de heuvel die was zoals gezegd,smal en glibberig,maar wij toch naar boven,dat ging prima.Maar eenmaal naar beneden,oeps was het toch wel te glad,en daar ging ik toch nog onderuit op het modderige paadje onder toeziend oog van andere klompenpadlopers., mijn vrouw werd toen door een erg behulpzame vriendelijke klompenpadloper naar beneden geholpen.Zij waren verstandig en namen de heuvel toch maar niet.Daarna kwamen we in Huissen terecht en in het prachtige landgoed Holthuysen,dit was een verrassend stuk! Wij vonden het een mooi pad,afwisselend genoeg,met leuke klompjes aan de paaltjes,kortom wij hebben genoten!

Lucy
6 juli 2025 om 08:45
Aangezien wij veel klompenpaden wandelen, moest deze ook op ons lijstje. De route liep gedeeltelijk door of langs woonwijken en dat viel voor ons tegen want wij zijn andere paden gewend en misschien wel verwend. Wij hadden hier ook geen klompenpad gevoel bij, maar eerder dat het leuk is voor de mensen in de stad om een wandeling te willen doen.

Marieke
21 juni 2025 om 19:57
Gisteren het Holthuyserpad met wat vrienden en mijn/hun kinderen gelopen . Het is een goede afstand , ook voor de kinderen ! Start is mooi door afwisselend groen gebied ! Alleen het stukje terug door Rijkerswoerd kan beter . Is er geen betere landelijke route ? Is meer een stadswandeling . Onderweg zijn er wat paaltjes door gras ed overgroeit . Dan is het lastig de goede route te lopen . Verder prima !!

Klik hier om de reacties op dit pad te blijven volgen.
Route informatie
Lengte
12 km
Startpunt
Stadsboerderij de Korenmaat, Marius van Beeklaan 5, Arnhem LET OP: De parkeerplaats is geopend van 08:30-16:45 (ma t/m zo). Het toegangshek van de parkeerplaats wordt gesloten na openingstijden!
Openbaar vervoer
Bushalte Ezingestraat, Arnhem of bushalte Mr. P.J. Oudsingel, Arnhem (Rijkerswoerd)
Honden
Honden zijn alleen toegestaan aan de lijn. Dit is aangegeven op de openstellingsborden aan het begin van het particuliere terrein.
Bijzonderheden
Modderig
Het pad over de heuvel kan modderig en glad zijn, houd hier rekening mee. U kunt om de heuvel heen lopen via het weiland of Exoduspad

Vragen of meer informatie

Wil je meer informatie over de Klompenpaden of heb je een opmerking over een van de routes, vul dan het contactformulier in.