Kopermolenpad

Kopermolenpad

Ontdek het mooie buitengebied van Wenum Wiesel. Wandelen langs beken, over historische paden en enken, door weilanden en beekdalen. Laat je verrassen
door dit bijzondere afwisselende landschap. Klompen aan, rugzak op en gaan!

Wenumse Beekdal
Beeld: Dorpsraad Wenum Wiesel
Grondhut
Beeld: www.mulderij.nl
Vistrap
Beeld: Jelger Herder

Vanaf de Wenumse watermolen, later omgebouwd tot kopermolen, volgt het pad in westelijke richting het beekdal van de Wenumse beek. Je passeert landgoed De Kopermolen en het buurtschap Wiesel. In het heideontginningslandschap dreven schaapherders ooit hun kuddes naar de heidevelden in het Wieselse veld. Na landhuis De Ploeg getuigt de akkerrandwal genaamd Zandhegge van het stuifzand dat vanaf de late middeleeuwen de boeren van Wiesel bedreigde. Vanaf hier loopt de route oostwaarts over de Wenumse Enk en de Wildkampen, oude agrarische gebieden waar de tijd heeft stilgestaan. Keerpunt is het Apeldoorns Kanaal, waarna het pad langs het Bakkermolentje terugvoert naar Wenum.

Horeca onderweg

Verkooppunten brochure

Reacties

Gemiddelde 4.5 op basis van 189 sterbeoordelingen
Roland Kalb
28 juli 2026 om 11:36
Zojuist dit klompenpad gelopen met de klok mee ondanks de adviezen dit niet te doen. Het maakt echt niet uit want dit pad is echt heel mooi. Ik heb best veel klompenpaden gelopen (20+) maar deze is inderdaad echt heel prachtig. Alle lof ook voor de vrijwilligers die dit pad goed onderhouden hebben. Ik begon om 7.00 te lopen en het verveelde Nooit. Mooie geschiedenis over het verleden. We moeten zuinig zijn met ons mooie landje! Onderweg kwam ik twee boerderijen tegen waar je iets kon kopen (honing, jam). Bij een ervan een overheerlijke aardbeienjam meegenomen. Jammie!! Dit pad is een echte aanrader. De trip vanuit Wageningen meer dan waard.

Tas
19 juli 2026 om 14:26
Waanzinnig mooi en ook nog eens goed bewegwijzerd en onderhouden. Aanrader!

Joost
15 juni 2026 om 14:06
Prachtig klompenpad, vooral het westelijke deel. Bos, boerderijen, statige landhuizen, weilanden, grote oude bomen, kronkelende zandpaden, beekjes. Kortom: Nederland op zijn mooist.

Klik hier om de reacties op dit pad te blijven volgen.
Route informatie
Lengte
5, 10, 13 km
Startpunt
Wenumse watermolen, Oude Zwolseweg 164 in Wenum Wiesel
Opstappunt
Restaurant Gewoon Gastvrij, Elburgerweg 1 in Wenum Wiesel
Openbaar vervoer
Bushalte Papegaaiweg in Wenum Wiesel
Honden
Honden zijn verboden op particuliere delen van het Klompenpad om verstoring van vee en wild te voorkomen. Dit is aangegeven op de openstellingsborden aan het begin van het particuliere terrein.

Vragen of meer informatie

Wil je meer informatie over de Klompenpaden of heb je een opmerking over een van de routes, vul dan het contactformulier in.