Rijnstrangenpad

Rijnstrangenpad

Ontdek het mooie buitengebied van Aerdt, Pannerden en Oud-Zevenaar. Wandelen door ruig rivierenlandschap met uiterwaarden en rabatten, over dijken, via twee trekpontjes, langs een gemaal en oude verdedigingswerken. Klompen aan, rugzak op en gaan!

Zwarte stern
Beeld: Shutterstock
Berghoofdse veer
Beeld: Jan Zweekhorst
De Wejenward
Beeld:

Het ruige uiterwaardenlandschap in het mooie buitengebied van Aerdt, Pannerden en Oud-Zevenaar is vooral in trek bij vogelliefhebbers. Ruim tweehonderd soorten worden waargenomen. De Rijnstrangen bestaan uit twee dode waterlopen van de boven-Rijn. Het waterpeil van het intrigerende gebied gaat mee met de rivierdynamiek. Het pad maakt vanaf de Sint-Martinuskerk in Oud-Zevenaar een grote lus om de Kleine en Grote Geldersche Waard. Je loopt over dijken en graspaden en passeert moerassen, relicten van oude verdedigingswerken en Gemaal Oude Rijn. Met een trekpontje bereik je twee keer de overkant. Het laatste stuk gaat door de Rosandse Polder, waarin een broedkolonie van zwarte sterns huist.

Horeca onderweg

Verkooppunten brochure

Reacties

Gemiddelde 4.6 op basis van 272 sterbeoordelingen
Roeland Oudejans-Albers
14 maart 2026 om 21:41
Ik heb donderdag deze route gelopen. Met de klok mee, na een x aantal kilometer overgestapt op het Pannerdensche Waardpad. Ik heb om die reden maar één pontje hoeven trosteren. Ik vond hem zwaar om hem naar me toe te trekken. Ook de overtocht vond ik wel zwaar. Wel te doen met veel moeite, maar voor mensen met (nog) minder kracht... Na het PW het Rijnstrangenpad weer opgepakt. Je komt daar op een stukje waarbij een alternatief stukje is opgenomen: hard nodig op dit moment. Erg mooie route. Veel opstapjes, dat maakt het leuk, maar mocht je niet al teveel van dit soort hek-overstapjes aan kunnen op het moment... Maar echt de moeite waard om de route te bewandelen. Ik heb geen gekke zaken ontdekt wbt de bewegwijzering.

Nel litjens
9 maart 2026 om 10:09
Er loopt een blonde retriever zonder halsband op het klompenpad van oud Zevenaar richting aerdt

E
9 maart 2026 om 09:15
Ik kom hier graag vooral ook omdat honden hier niet toegestaan zijn. Helaas kwam ik vanmorgen een wandelaar met wel 3 honden erbij tegen.

Klik hier om de reacties op dit pad te blijven volgen.
Route informatie
Lengte
14 km
Startpunt
Koffiehuis Uniek, Kerkweg 10 in Oud Zevenaar
Opstappunt
Gemaal Oude Rijn, Deukerdijk 42 in Pannerden of Station Zevenaar
Openbaar vervoer
Treinstation Zevenaar
Honden
Honden zijn verboden op particuliere delen van het Klompenpad om verstoring van vee en wild te voorkomen. Dit is aangegeven op de openstellingsborden aan het begin van het particuliere terrein.
Bijzonderheden
Let op! Rijnstrangenpad gesloten bij ijs
Bij ijs op het water is dit Klompenpad niet toegankelijk. Er is geen alternatieve route mogelijk bij het trekpontje t.h.v. Aerdt, waardoor de route dood loopt.
Alternatief voor trekpontje Pannerden bij laag water
Bij zeer lage waterstanden in de Oude Rijn komt het trekpontje t.h.v. Pannerden (Berghoofdseweg) op de bodem te liggen en is dan niet meer bruikbaar. Volg de gemarkeerde alternatieve route.

Vragen of meer informatie

Wil je meer informatie over de Klompenpaden of heb je een opmerking over een van de routes, vul dan het contactformulier in.