Zandslagenpad

Zandslagenpad

Ontdek het gebied waar de Maas en Waal elkaar bijna raken. Een schilderachtig landschap met Maasheggen, hoogstamboomgaarden en een indrukwekkend fort. Klompen aan, rugzak op en gaan!

Ooievaarsdorp
Beeld: Wim Bambacht
Molen Vento Vivimus
Beeld: SLG
De Rossumse overtuinen langs de Maasdijk
Beeld: Streekarchief Bommelerwaard

Met de rivier aan je rechterhand volg je vanuit Rossum geruime tijd de Waaldijk richting Hurwenen en korenmolen Vento Vivimus. Vervolgens slingert het pad naar de zogenoemde Zandslagen parallel aan de H.C. de Jonghweg. Op deze pleistocene zandopduikingen lagen al in de ijzertijd nederzettingen. Archeologische vondsten wijzen erop dat hier al eerder sprake was van menselijke activiteit. Met een wijde lus door het oeverwallenlandschap loop je langs moes- en siertuinen en kleine boomgaarden op het buitentalud van de Maasdijk – de zogeheten overtuinen – terug naar het startpunt. Wie wil kan nog doorlopen naar Fort Sint Andries waar Waal en Maas elkaar (bijna) raken.

Horeca onderweg

Verkooppunten brochure

Reacties

Gemiddelde 3.4 op basis van 40 sterbeoordelingen
Frans van der Sluijs
28 mei 2026 om 15:39
Hallo Bianca, Bedankt voor je reactie op het Zandslagenpad. Het is vervelend om te horen dat het niet prettig lopen is op een gedeelte van ons klompenpad. Wij proberen het klompenpad zo goed mogelijk begaanbaar te houden en hanteren misschien wel een wat laat maaibeleid. Dit doen wij om ervoor te zorgen dat de bloemen en andere gewassen zijn uitgebloeid en zich dan hebben uitgezaaid. Aanstaande zaterdag wordt het gedeelte langs de wetering geklepeld waardoor het weer beter begaanbaar is. Verder wordt er op route nog een gedeelte met de bosmaaier gemaaid. Hopelijk zien we je nog een keer terug op ons klompenpad. Met vriendelijke groet, Frans van der Sluijs Coördinator Zandslagenpad PS. Vanaf 6 juni wordt de route van het Zandslagenpad aangepast met een gedeelte door de Hurnse Kil.

Bianca
27 mei 2026 om 13:45
Mooie omgeving dit klompenpad, maar op ongeveer 10 kilometer tegen de klok in, moet je door hoog gras/planten. Sloot aan je rechterhand. Dit gras is nu echt veel te hoog, heb overal wondjes van planten en insecten. Paar uur geleden dat ik er was, maar nog steeds last.. Ik wil andere wandelaars ook waarschuwen om hier beter niet doorheen te gaan. Stuk is denk ik wel een kilometer lang. Er moet eigenlijk gewoon snel gemaaid worden. Dan is het weer prima te doen..

Anke
18 januari 2026 om 19:51
Vandaag dit pad met de klok mee gelopen, de route van 9 km. Een mooie omgeving, maar wel erg veel asfalt vonden wij, vergeleken met de andere klompenpaden die we tot nu toe gelopen hebben. We hadden ook vrijwel nergens het gevoel ‘in the middle of nowhere’ te lopen, iets wat ons juist zo aanspreekt in Klompenpaden. Op de Waaldijk was het zelfs uitgesproken druk, ws. door het mooie weer voor januari. Al met al hebben we toch genoten. (Als je, net als wij, ook een geocacher bent, kun je op deze route een paar leuke caches vinden, daar kom je letterlijk langs)

Klik hier om de reacties op dit pad te blijven volgen.
Route informatie
Lengte
9, 13, 15 km
Startpunt
De Gouden Molen, Waaldijk 5 in Rossum
Openbaar vervoer
Bushalte De Vaste Burcht in Rossum
Honden
Honden zijn verboden op particuliere delen van het Klompenpad om verstoring van vee en wild te voorkomen. Dit is aangegeven op de openstellingsborden aan het begin van het particuliere terrein.
Bijzonderheden
Modderig
Delen van dit Klompenpad kunnen in natte perioden modderig zijn. Houd hier rekening mee.

Vragen of meer informatie

Wil je meer informatie over de Klompenpaden of heb je een opmerking over een van de routes, vul dan het contactformulier in.